Pohádky do dlaní vepsané

Kód: 1952
390 Kč –9 %
d9d74465ef61825319ed6badd48e9886
390 Kč –9 % 355 Kč
Skladem (1 ks)

Kniha je výběrem poetických pohádek, či spíše kouzelných příběhů plných přírody, tajemných maličkostí a přirozené moudrosti. Dětem přináší krásu a rozmanitost českého jazyka, vede je k zájmu všímat si detailů světa kolem a rozvíjí jejich fantazii. Na první pohled něžné a křehké příběhy se dotýkají často i podstatných životních témat, jako je osamění, smutek a bolest. Proto jistojistě osloví i dospělé čtenáře, kteří v ní mohou najít momenty k zamyšlení, inspiraci, jemný humor a nadhled a nakonec i životní moudrost. Ilustrace akademické malířky Miroslavy Jakešové jsou ukázkou hlubokého vnitřního  porozumění pro dětský svět a vizuálně umocňují zážitek z celé knihy. Doporučujeme dětem od pěti let a všem, kteří chtějí věřit pohádkám.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lena Banszel Freyová
Lena je původním povoláním pedagog. Působila jako učitelka a ředitelka mateřské školy a od roku 1992 jako lektorka dalšího vzdělávání pedagogů. Je majitelkou agentury, která organizuje volnočasové aktivity pro děti s důrazem na podporu fantazie a tvořivosti. Je také autorkou několika pohádkových knih (Sbírka motýlů, Pohádky na dlani, Tvoření s pohádkou) a mnoha metodických sešitů, zaměřených na rozvoj tvůrčích schopností dětí. Její autorské texty a pohádky vysílá Český rozhlas a Radio Proglas. Spolupracuje též s Českou televizí. Žije a pracuje na trojmezí Moravy, Polska a Slovenska, v horách uprostřed překrásné přírody, která jí je nevyčerpatelnou inspirací.

 

Miroslava Jakešová
Miroslava Jakešová je akademickou malířkou a ilustrátorkou. Vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, obor grafika a knižní ilustrace u Antonína Strnadela. Kromě své volné tvorby od 70. let pravidelně spolupracovala se Státním pedagogickým nakladatelstvím, s nakladatelstvím Albatros a později s nakladatelstvími Fortuna, Prometheus, Septima a další, pro která ilustrovala řadu školních učebnic. My všichni, co jsme v 70. a 80. letech chodili do škol, si určitě vybavíme její vtipně ilustrované učebnice matematiky, českého jazyka, dějepisu a další, kterými nám zpříjemňovala školní hodiny. Pokud jí v té době, kdy aktivně pracovala, zbyl čas, malovala, vytvářela grafiku nebo originální knihy pro své vlastní děti. V současné době stále pracuje a kromě ilustrací vytváří i originální loutky, které slaví úspěch po celém světě!

Doplňkové parametry

Kategorie: České
Autor: Lena Banszel Freyová, Miroslava Jakešová
Počet strán: 80
Doporučený věk: 5+

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení