Pískování

Mamííí pííísek! 

Tak už dobrého půl roku se bavíme pískováním... A můžu říct, že nám to pomohlo přežit dlouhé zimní večery. 

Malému jsem pískování představila těsně po 2. narozeninách, a museli jsme hned udělat 6 obrázků. Samozřejmě písek byl všude :) Začali jsme proto využívat větší tácky, které alespoň trochu zamezí nepořádku. Doporučuji nabízet těsně před plánovaný úklidem :) Musím ale říct, že velmi brzy si prcek dokázal i sám odlepovat jednotlivé části obrázku a byl v podstatě samostatný. Dokáže se nádherně vyhrat s barvami, tak doufám, že alespoň jeden syn bude mít umělecké sklony :)  Písek jsme zkoušeli sypat na obrázek lžičkou, ale skončili jsme "jen" u prstíků, jelikož se na tu lžičku nabíralo toho písku pořád strašně moc... a jsem i ráda, jelikož tak alespoň trénuje špetičkový úchop :)

Momentálně na trhu výrobců s pískováním přibývá a každý nabízí něco jiného. Tak alespoň trochu Vám je rozepíšu. 

1. Tuláčkův svět - sady pod touhle značkou jsou dílem české autorky knih o Tuláčkovi a Haneke (Hravá cesta po Střední Evropě). Kladou velký důraz na bezpečnost a kvalitu svých produktů. Motivy obrázků jsou dětské a za mě také velké plus, že zachycují události ze života, např. tající sněhulák nebo velikonoční pomlázka. Písků je v kelímcích opravdu hodně, takže doporučuji si k sadě zakoupit i spoustu šablon. ???? Sady obsahují 6 obrázků, 9 písků, dřevěné seškrabávatko a praktický tácek, abyste písek neměli všude. ????

2. Janod/Djeco - nádherný dizajn a grafika oblíbených francouzských značek je znát i zde. Jejich pískovací sady jsou nádherné a rozdělené dle obtížností do různých věkových kategorií. Hodí se tak i pro starší děti... kluky i holky. Většina písků je v malých tubičkách. Obrázky jsou vytištěné na pevnějším kartónu a po dokončení je pak můžete použít jako dekoraci do pokojíčku. 

 
3. Mandaly pro děti - česká značka, která nabízí široký výběr témat. Od vánočních vloček přes různé zvířátka, princezny, dinosaury až po obtížnější zentagle sady. Jejich obrázky můžete zakoupit samostatně (a je jich opravdu spoustu v různých velkostech) nebo v sadách. Je to ideální volba pokud si pískování chcete nejdříve jen vyzkoušet zakoupením samotného obrázku a 2-3 písků. Obrázky jsou vytištěné na samolepce. Stačí tak sloupnout část nehtem nebo přiloženým špendlíkem a pískovat. 
 
4. Afes - jedná se také o českého výrobce, který nabízí nádherné sady spíš pro menší děti 2-6 let. Grafika obrázků je moc příjemná, dětská. Sady obsahuji pouze 3 obrázky, ale jsou rozměrově větší (16x16cm) než například nabízejí Mandaly pro děti v cenově srovnatelné variante. V krabičce je 12 písků.
5. Sentosphere - tyhle sady jsem ještě nestihli vyzkoušet, ale zaujali mě moc pěknou roztomilou grafikou. Sada obsahuje 4 obrázky a 15 písků.
 
Rozhodně doporučuji vyzkoušet. Je to asi jediná aktivita, která opravdu nadchla i tatínka :))))