Přehled kartiček na výuku slovní zásoby

Dnes trošku povídaní a takové mini-recenze na dostupné kartičky pro menší či větší děti. Všechny kartičky jsou pevnější, ale i zde se kvalita a pevnost značně liší.

  1. Veršovaná zvířecí abeceda (Příroda do kapsy) – jedná se o kartičky střední tvrdosti na výuku české abecedy. Ke každému písmenku je přirazeno jedno zvířátko a na zadní straně je krátká básnička. Vhodnost cca mezi 3-5r, kdy dítko již začíná projevovat zájem o písmenka. Můžete tak podpořit i rozšíření slovní zásoby a poznávat více či méně zvířata. (Veršovaná zvířecí abeceda - Annie's Books (anniesbooks.cz))
  2. Edukační kartičky Abeceda (Trocha Inak) – česká verze slovenského originálu přináší abecední kartičky na základě metody vizuální shody obrázky a písmene. Jednotlivé písmena jsou vložené do obrázku tak, aby kopírovali tvar předmětu. Dítě si tak dokáže přirozeně ilustraci představit – vizualizovat a následně ji spojit se samotným tvarem písmene. V tomto případě se do procesu výuky zapojuje i zrak, nejen sluch. Kartičky jsou opravdu pevné a mají lesklý povrch, lze teda využít i pro nácvik psaní, jelikož fix lehce smažete. Na zadní stráně kartičky najdete taky krátkou veršovanou básničku. Kartičky jsou dostupné i ve verzi „Čísla“. (Edukační kartičky abeceda - Annie's Books (anniesbooks.cz))
  3. SNAP cards (Usborne) – aneb obrázkové kvarteto. Baliček obsahuje sadu 12 obrázků (x4), a výuku slovní zásoby můžete tak připravit hravou formu. Buď formou kvarteta, pexesa nebo nechte dítko tahat kartičku z balíčku, ať Vám něco o obrázku řekne. (Snap - Annie's Books (anniesbooks.cz))
  4. Phonics flashcards (Usborne) – baliček obsahuje sadu různých obrázků, cílem je ale správná výslovnost. Každé slovo je rozdělené dle slabik, tak jak se čtou v angličtině. Doporučuji již teda pro starší děti, které se učí angličtinu a potřebuji pomoct s výslovnosti. (Phonics flashcards - Annie's Books (anniesbooks.cz))
  5. Flashcards for Beginners (Usborne) – sada 100 oboustranných kartiček, která obsahuje základní slovní zásobu z více oblasti. Najdete tam lidské tělo, čísla, předměty v domě a venku, zvířata. Kartičky jsou opravdu pevné a měli by Vám rozhodně pár let vydržet. Myslím, že se skvělé hodí pro prvňáčky, kteří s angličtinou teprve začínají. Usborne tyhle kartičky vydává v různých jazycích, tak nemusíte smutnit, že jsou jenom v angličtině. (English for beginners flashcards - Annie's Books (anniesbooks.cz))
  6. Poppy and Sam´s First Words (Usborne) – tyhle kartičky jsou vhodnější spíš pro děti mezi 2 a 3 rokem, které si rádi přehlížejí obrázky a můžou se již chlubit tím, co už umí. Grafika obrázků je příjemně dětská a můžete ji najít i v dalších knihách a aktivitách této oblíbené dvojice. Téma obrázků farma a její okolí.
  7. ABC Flashcards (Usborne) – tvrdší kartičky s anglickou abecedou a obrázkem odpovídajícím danému písmenku. Věkovo cca od 1,5 do 4 let. Můžete využít na učení prvních slovíček, přiřazovaní hračky k obrázků nebo později k učení písmenek. Na zadní straně je pouze písmeno, můžete si tak zahrát i hru „D is for…“ a dítko doplní slovíčko.
  8. First Words (DK) – tyto kartičky jsou z těch nejtvrdších, jsou opravdu velké a vhodné tak i pro nejmenší dítka. Obrázky jsou reálné a zachycují první předměty, se kterými se dítě střetává. Velká výhoda pro maminky jsou dodatečné otázky na zadní straně kartičky, které můžete dítku položit, a také překlad do dalších 4 jazyků (španělština, francouzština, němčina a čínština).
  9. ABC Nature cards (Fine Feather Press) – tohle nejsou úplně kartičky, spíš 2-stránka z pevnějšího papíru. Hodí se teda spíš pro školáčky, které Vám je hned neroztrhají. Výhodou jsou nádherné fotografie naší přírody, které můžete najít ve všech publikacích od FFP. (ABC OF NATURE CARDS - Annie's Books (anniesbooks.cz)) 
  10. Karty pro dětskou duši – kartičky jsou prioritně určené pro školo-povinné děti, aby pomohli najít řešení problémů, které děti trápí. Dle určité charakteristické vlastnosti zvířátka si dítě má samo přijít na správné řešení bez toho, abychom je my jako rodiče naváděli. Pokud se Vám, ale líbí grafika, tak věřím, že tyhle nádherné karty využijete i dřív při učení zvířátek nebo povídání si o emocích. (KARTY PRO DĚTSKOU DUŠI - Annie's Books (anniesbooks.cz)

Více kartiček naleznete zde: Výukové karty - Annie's Books (anniesbooks.cz)

Pokud máte osvědčený tip na kartičky, které jste používali doma, napište nám na náš FB nebo IG :)

Annie :)