Grimm's Stavebnice čtyř temperamentů

Kód: 10209
Tip
Značka: Grimm's
3 599 Kč
Skladem (1 ks)

Čtyři temperamenty v nás. Přeložili jsme čtyři temperamenty do jazyka formy a barvy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsledkem je barevná stavebnice s 61 volně tvarovanými součástkami. Jednotlivé stavebnice připomínají zvířata a širokou škálu dalších tvorů a kombinací různých stavebních prvků vždy vzniká něco nového, co podněcuje a inspiruje fantazii. Převládající temperament určuje zvláštní základní náladu, ve které se člověk většinu času nachází. Objasňuje způsob cítění a prožívání, myšlení a jednání či reakce.
Melancholický temperament má soucitnou, spíše smutnou povahu. Je MODRÁ, obrací se dovnitř, s hranami, křivkami a vytrvalostí – jako její živel země.
Cholerický temperament nese aktivní a spíše hněvivé rysy. Je ČERVENÝ, zubatý a někdy s ostrými hranami. Jeho impulzivita patří k elementu ohně.
Flegmatický temperament má v sobě něco stabilního a pohodlného. Je ZELENÁ a dřímá jako rybník. Jeho křivky a měkké tvary odpovídají jeho živlu voda.
Sangvinický temperament vyzařuje štěstí a optimismus. Je ŽLUTÁ a to, co vyzařuje zevnitř, co se ztrácí na periferii nebo na obloze. Vzdušnost je jeho živlem.
Hravým řešením charakteristických vlastností temperamentů lze rozvíjet cit pro jejich povahu. A každý člověk je jedinečnou směsí všech čtyř temperamentů.

61 stavebních bloků v dřevěném rámu.
Dřevo: lipové dřevo lakované, rám olejovaný.
Rozměry: délka dřevěného rámu 44,5 cm, jednotlivé díly tloušťka 4 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Open-ended
Doporučený věk: 1+

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Pod značkou Grimms si můžete představit rodinného výrobce, který vyrábí přírodní, vysoce kvalitní a bezpečné dřevěné hračky vyrobené podle oficiálně certifikovaných norem. Při vývoji produktů jsou brány v potaz principy waldorfského vzdělávání i další vzdělávací přístupy, jako je filozofie Marie Montessori.

"Podle našeho názoru nejsou dětské hračky jen o tom, že jsou děti zaneprázdněné, to znamená, že mají co dělat. Jde nám především o to, aby dostávaly hračky přiměřené jejich věku a vývoji. V dětech by měla být podněcována představivost, což pomůže rozvíjet tvůrčí potenciál, který může být člověku k dispozici po celý život. Krásné, umělecky zpracované, kvalitní hračky, vyrobené z přírodních materiálů také podporují smysl pro krásu a porozumění pro kvalitu."

Z hlediska designu se dbá na to, aby byly herní možnosti co nejotevřenější, aby kreativita nebyla omezována a mohla se rozvíjet novými směry.

Výroba produktů je v Německu a Bosně a Hercegovině.