Vodníček

Kód: 9788090654389
220 Kč –9 %
vodnicek otfried preussler
220 Kč –9 % 199 Kč
Skladem (2 ks)

Příběh začíná narozením malého vodnického chlapce. Jak Vodníček roste, seznamuje se postupně pod bedlivým dohledem svých rodičů s nejbližším okolím i s lákavým světem za břehy rybníka.

Detailní informace

Detailní popis produktu

To pravé dobrodružství však začíná, až když trochu povyroste a vydá se na dobrodružné výpravy za poznáním okolního světa sám. Poznává odlišný svět lidí, těch zvláštních velkých bytostí, které „ani plovací blány nemají“ a „když skočí do vody, musí se hned zase vynořit“, dokonce si mezi nimi najde i kamarády. Ani o nějakou tu lumpárnu zde není nouze. Po všech dobrodružstvích vodnická rodina nakonec uléhá k zimnímu spánku. Ale kdo ví, Vodníčkův příběh tím možná vůbec nekončí…

Autor Otfried Preussler (1923–2013), rodák z Liberce, patří k nejúspěšnějším a nejoceňovanějším německým spisovatelům pro děti. Jeho knihy se dočkaly více než 50 milionů výtisků v 55 jazycích. Řada z nich vyšla i česky, např. Malá čarodějnice, Čarodějův učeň, Anděl v kulichu, Moje knížka o Krakonošovi či Loupežník Hocenploc. První dvě se dočkaly i filmového zpracování – Čarodějův učeň ve slavné animované adaptaci Karla Zemana a Malá čarodějnice jako cyklus večerníčků s nezaměnitelnou výtvarnou podobou od Zdeňka Smetany.

Tato kniha Vodníček je první české vydání poslední autorské verze původního německého titulu Der kleine Wassermann, který již v roce 1956 odstartoval Preusslerovu úspěšnou spisovatelskou kariéru. Té však předcházela dramatická válečná zkušenost, kdy byl po maturitě na místním gymnáziu (1942) povolán do wehrmachtu. Léta 1944–49 strávil v zajateckém táboře v Tatarstánu, po propuštění ze zajetí se usadil v Bavorsku. Zde se šťastně setkal se svými rodiči a svou snoubenkou, kteří byli po válce vyhnaní z Liberce.

Na rodnou zemi však nikdy nezapomněl. Ve své tvorbě často čerpal z lidových vyprávění z Jizerských hor a Krkonoš, do německého prostředí převyprávěl příběhy dvou slavných českých kocourů – Kolářova Modroočka a Ladova Mikeše. V novém domově tak přispíval k uzdravování bolestně poznamenaných vzájemných vztahů našich národů a jeho knihy se na obou stranách česko-německé hranice těší velké oblibě dodnes.

Doplňkové parametry

Kategorie: České
Autor: Otfried Preussler
Doporučený věk: 3+
Vazba: pevná
Počet strán: 104

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: